Parki rozrywki

Parki rozrywki

Zdjęcie dronowe zamku przy wejściu do Energylandii
Parki tematyczne, wielkie gady, atrakcje lunaparkowe gwarantujące przypływ adrenaliny. Wybierz coś z szerokiej oferty małopolskich parków rozrywki.

Gdzie w Małopolsce można dobrze się bawić w każdym wieku?

Zacznijcie od Inwałdu, miejscowości oddalonej 5 km od sławetnych Wadowic. Znajduje się tam kompleks z kilkoma całkiem różnymi propozycjami spędzenia wolnego czasu. Jednym z nich jest Park Miniatur. To niezła gratka dla miłośników podróży w jeden dzień! Oprócz miniatur znajduje się tam również Lunapark oraz Zielony Labirynt, w którym na prawdę można się zgubić. Dla ciekawych życia w średniowieczu proponujemy odwiedzić Warownię – oprócz zamku znajdują się tam liczne rzemieślnicze chaty, a także… smoki!

Dla fanów prehistorycznych gadów mamy do zaproponowania dwie miejscówki: Dinolandię w Inwałdzie i Park Ruchomych Dinozaurów w Zatorze. Młodzi paleontolodzy będą mieli okazję zobaczyć jak wyglądały te niegdyś zamieszkujące Ziemię stworzenia, a także dobrze się bawić w ich towarzystwie.

W Zatorlandzie oprócz dinozaurów można odwiedzić Park Mitologii. Na wodzie (i nie tylko) zostały umieszczone figury przedstawiające bogów, bohaterów i stwory mitologii starożytnej Grecji. To tu zobaczycie Konia Trojańskiego oraz elementy antycznej architektury. A jeśli bardziej interesuje Was przyroda to skierujcie swoje kroki do Parku Owadów. Główną atrakcją tego miejsca są olbrzymie owady ludzkich rozmiarów. Będziecie mogli również zobaczyć wystawę spreparowanych insektów z różnych zakątków świata. Idealnym miejscem gdzie się zrelaksujecie po dniu pełnym eksplorowania świata jest Lunapark. Atrakcji jest wiele, począwszy od kina 5D przez basen z łódkami aż po trampoliny.

Jeśli macie ochotę na rozrywkę w czystej postaci to zapraszamy do Energylandii w Zatorze! Każdy znajdzie tu coś dla siebie: mnóstwo karuzel wagonikowych, wodnych, wiedeńskich, a także ekstremalnych gondoli powietrznych i Hyperion. Wystarczy wybrać jedną ze stref tematycznych i cieszyć się zabawą.

Dla najmłodszych doskonałym miejscem jest Rabkoland w Rabce-Zdroju znajdujący się na południowy-wschód od Zatora w kierunku Nowego Targu. Tu można poszaleć m. in. w Wiosce Wikingów, Góralsko Dżungli czy w strefie Luna. Dla każdego coś miłego!

A jeśli jeszcze się nie wyszaleliście to koniecznie odwiedźcie jeden z trzech parków trampolinowych w Krakowie: GoJump (ul. Sikorki i ul. Rzemieślnicza) oraz GoKidz (ul. Rzemieślnicza). Skoki i akrobacje mile widziane!