Facebook link

Kompleks Narciarski Witów-Ski - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Kompleks Narciarski Witów-Ski

Kompleks Narciarski Witów-Ski

Witów
Witów 205c, 34-512 Witów Region turystyczny: Tatry i Podhale
tel. +48 182071330
Czteroosobowe krzesełko stanęło na wschodnim zboczu Orawicko-Witowskich Wierchów, między Magurą Witowską a Masnakovą. Od stacji górnej roztacza się piękny widok m.in. na Tatry Zachodnie.

1000-metrowa trasa jest szeroka, średnio-trudna – dobrze więc czują się na niej zarówno początkujący narciarze, jak i ci bardziej zaawansowani. Stawiający pierwsze kroki wybierają stok przy 110-metrowym orczyku i 70-metrowym przenośniku taśmowym. Zbocze jest oświetlone, ratrakowane i sztucznie dośnieżane. Gdy tylko warunki pozwalają budowany jest tu jeden z największych i najlepszych snowparków w Polsce. Nic więc dziwnego, że Witów Ski to jedna z najpopularniejszych podhalańskich stacji narciarskich. Jest również serwis, wypożyczalnia, szkoła narciarska, ale też restauracje. A panem tej krainy jest Miś Witóś. Stacja narciarska Witów-Ski należy również do programu Tatry Super SKI.

mapa stacji narciarskiej Witów- ski

piktogram parkingpiktogram naśnieżany stokpiktogram oświetlony stokpiktogram restauracjapiktogram trasy dla snowboardupiktogram szkółka narciarskapiktogram tor saneczkowypiktogram wyciąg krzesełkowypiktogram wyciąg talerzykowypiktogram przenośnik taśmowy

 

Wyciągi

  TYP NAZWA DŁUGOŚĆ RÓŻNICA WZNIESIEŃ PRZEPUSTOWOŚĆ
1 krzesełkowy 4- os. Doppelmayr „A” 1000 150 2200
2 orczykowy "B" 110 15 200
3 przenośnik taśmowy Sun-Kid „C” 70 11 1600