Polecane treści

 

 

Małopolska jest rajem dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzać czas na dwóch kółkach – od lekkiej jazdy po płaskim terenie, przez długodystansową turystykę rowerową aż po wymagające ścieżki do uprawiania kolarstwa górskiego. Już teraz do dyspozycji cyklistów jest prawie 900 km infrastruktury rowerowej o bardzo dobrym standardzie, którą tworzą głównie trasy VeloMałopolska. Do tego dochodzi ponad 3000 km szlaków rowerowych o różnym stopniu trudności, po których poprowadzone zostały rozmaite wycieczki rowerowe. Miłośnicy MTB mogą skorzystać z rosnącej liczby bikeparków oraz ścieżek górskich.

Dopełnieniem oferty regionu w zakresie turystyki rowerowej są Miejsca Przyjazne Rowerzystom - MPR, które uatrakcyjniają oraz ułatwiają organizację zarówno wycieczek jak i dalekobieżnych wypraw rowerowych po Małopolsce.  

Aktualny stan rozbudowy tras oraz proponowane szlaki i wycieczki rowerowe naniesione zostały na mapy dostępne on-line jak i do samodzielnego druku.

Małopolska nie tylko buduje świetne jakościowo trasy rowerowe, ale również współorganizuje oraz patronuje wielu imprezom rowerowym. Informacje na temat tras oraz wydarzeń dostępne są w dziale Aktualności
 

 

Aktualności