Facebook link

Baseny Termalne Szaflary - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Baseny Termalne Szaflary

Baseny Termalne Szaflary

Kobieta i mężczyzna w strojach kąpielowych w basenie, podrzucający piłkę.
Osiedle Nowe 20, 34-424 Szaflary Region turystyczny: Tatry i Podhale
fax. +48 182073758
tel. +48 721100800
Najlepiej zmineralizowana woda wśród wszystkich wód wykorzystywanych w celach rekreacyjnych w rejonie Podhala występuje właśnie w Basenach Termalnych w Szaflarach. Jest to obszerny kompleks usytuowany niedaleko Zakopanego, zasilany wodą geotermalną z odwiertu głębinowego, sięgającego ponad 3000 metrów w głąb ziemi.
Baseny Termalne w Szaflarach to jedne z najpopularniejszych atrakcji naszego kraju. Znajdują się w odległości 17 km od Zakopanego. Cały kompleks składa się z kilku basenów wewnętrznych i zewnętrznych, trzytorowej zjeżdżalni rodzinnej, brodzika dla dzieci, SPA oraz saunarium. Temperatura wody w basenach utrzymywana jest na stałym poziomie i wynosi 30-38°C. Baseny termalne wyposażone są również w wiele urządzeń do hydromasażu takich jak: bicze wodne, ławki do masażu, jeżyki, gejzery oraz urządzenia do masażu karku oraz części barkowej.

Osoby spragnione wrażeń i kochające szaloną jazdę, koniecznie muszą skorzystać z ponad 55 metrowej zjeżdżalni zlokalizowanej w obiekcie.
Saunarium oferuje wszystkim gościom kilka rodzajów saun: suchą, ziołową, 2 parowe oraz na podczerwień. W skład kompleksu wchodzi również 14 apartamentów, 2 restauracje, sala konferencyjna oraz sala fitness.