Facebook link

Winnica Amonit - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Winnica Amonit

Winnica Amonit

Na zdjęciu widać rzędy krzewów winorośli w winnicy amonit. Soczyste kolory tworzą fantastyczną kompozycję, a malowniczy pejzaż w tle uzupełnia całość.
Aleja Parkowa 41, 32-043 Cianowice
tel. +48 665749144
Winnica na zboczu przy Dolinie Korzkiewki.

Winnica Amonit położona jest w otulinie ojcowskiego Parku narodowego w odległości ok 20 km od Krakowa w miejscowości Cianowice. Miejsce jest położone dosyć wysoko, około 400 metrów n.p.m.
Winnica ma swój początek w 2008 roku, kiedy, właściciel- Marcin Niemiec postanowił zasadzić przy swoim domu, na rędzinie parę rzędów winorośli. Plantacja położona jest na dobrze nasłonecznionym, południowym zboczu, opadającym łagodnie w stronę doliny Korzkiewki, w miejscu osłoniętym od północnych wiatrów przez zwartą linię zabudowy. Występuje tu typowa dla regionu wapienna gleba rędzina, składająca się z okruchów skalnych i glin. W obecnej formie winnica zajmuje powierzchnię 45 arów. Winnica posiada trzy odmiany- na wina białe jest to solaris i johanniter, a na wina czerwone regent. Wina z Winnicy Amonit, szczególnie białe są gościem wielu degustacji, gdzie zyskują bardzo dobrą opinię. Po realizacji założonych planów powiększenia plantacji, wina będą dostępne w restauracjach i sklepach winiarskich.