Facebook link

Wystawa ,,Dziedzictwo tradycyjnej kultury pasterskiej w polskich Karpatach” - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Wystawa ,,Dziedzictwo tradycyjnej kultury pasterskiej w polskich Karpatach”

Wystawa ,,Dziedzictwo tradycyjnej kultury pasterskiej w polskich Karpatach”

Od 2021-11-18
drewniana bacówka otoczona kwiatami
Kościelisko
Organizator: Fundacja Przestrzenie Dziedzictwa
Zapraszamy do obejrzenia nowej wirtualnej wystawy online pt.: ,,Dziedzictwo tradycyjnej kultury pasterskiej w polskich Karpatach”.

Prezentuje ona wybrane tematy związane z dziedzictwem pasterskim na terenie polskich Karpat łącząc fotografie z oryginalnymi tekstami.
Wystawa dzieli się na pięć części: ,,Krajobraz kulturowy”, ,,Początek i koniec sezonu”, ,,Dzień na szałasie”, ,,Pasterze”, ,,Współczesne konteksty”. Odczytuje i popularyzuje zanikający świat kultury pasterskiej, jego dziedzictwo, wskazuje też przemiany dokonujące się w nim obecnie. Przedstawiany materiał pochodzi z różnych regionów polskich Karpat i z wielu szałasów. Organizowana wystawa online prezentuje łącznie 60 ilustracji, a każdej z nich towarzyszy obszerna narracja dotycząca różnych aspektów tego dziedzictwa. Teksty zawierają informacje pochodzące z rozmów i obserwacji życia współczesnych pasterzy.

Wystawa zaciekawi wszystkie osoby interesujące się dziedzictwem kulturowym zarówno pasterstwa, jak i Karpat. Jest też doskonałym materiałem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży, poszerzającym ich wiedzę o kulturze, historii i dziedzictwie tej niegdyś jednej z najważniejszych profesji, tworzącej bogatą kulturę tradycyjną na terenach górskich w Polsce.
Bezpłatny dostęp do wystawy: https://www.fundacjapd.pl/118

 


Obiekty na trasie