Bądź turystą w swoim mieście – poczuj Kraków. Nowa odsłona projektu

Rynek Główny w Krakowie z Sukiennicami w świetle zachodzącego słońca
Wraz z wiosną powraca projekt „Bądź turystą w swoim mieście – poczuj Kraków”: w nowej odsłonie i z nowymi pomysłami! Bo w tym roku jego organizatorzy, czyli Miasto Kraków i KBF, przygotowali dla mieszkańców jeszcze więcej niespodzianek. Nie zabraknie uwielbianych przez tropicieli miejskich tajemnic spacerów z przewodnikami, rowerowych akcji i przejażdżek jednośladami, majowi spacerowicze zobaczą na Powiślu niezwykłą wystawę zdjęć Krakowa, a portal krakow.travel będzie niezmiennie zaskakiwał trasami spacerowymi, z których można korzystać indywidualnie, rodzinnie lub grupowo.

Podczas tegorocznej odsłony znów pójdziemy na spacery, spędzimy czas z dziećmi na kreatywnych zajęciach, wyruszymy na rowerowe eskapady, obejrzymy wystawę zdjęć i popatrzymy na miasto z perspektywy naszych czworonożnych przyjaciół. Ze startem wielu projektów trzeba poczekać, aż obostrzenia sanitarne nieco zelżeją, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo, jednak już teraz zachęcamy do zapoznania się z propozycjami odkrywania Krakowa.

 

Kraków rowerami stoi

Statystyki wyraźnie pokazują, że ruch rowerowy jest obecnie dużo większy niż o tej samej porze rok temu. Krakowianki i krakowianie jeżdżą rekreacyjnie, trenują na czas, dojeżdżają do pracy, przyczepiają dziecięce foteliki i przyczepki, coraz więcej osób zabiera na wycieczki rowerowe swoich czworonożnych pupili.

Czy Ojców rzeczywiście jest tak daleko? Czy damy radę pokonać trasę śladem niebezpiecznego oblicza Wisły? Jakie dwory, folwarki i dawne łąki można zobaczyć, jednocześnie nabijając kilometry na liczniku? Dla wszystkich wielbicieli jednośladów InfoKraków przygotowuje pakiet atrakcji i ciekawostek: na profilu InfoKraków na Facebooku w ramach cyklu„(W)koło” można znaleźć szereg propozycji zaskakujących tras rowerowych po Krakowie i jego okolicach.

We wszystkich punktach InfoKraków można bezpłatnie otrzymać przewodniki i mapy rowerowe, a w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2 ) i na Powiślu 11 dostępne są podstawowe narzędzia naprawcze.

Już wkrótce jeszcze więcej rowerowych atrakcji!

 

Krakow.travel niezmiennie zaprasza do samodzielnego odkrywania skarbów

Wzdłuż Młynówki Królewskiej, z książką w ręku, przy dźwiękach jazzu, poznając Podgórze i zwiedzając Zwierzyniec, jak nakazuje moda, recytując poezje, nasłuchując XX-wiecznych kompozycji, śladami niemieckimi, amerykańskimi, francuskimi i ukraińskimi, wypatrując zwierząt, a nawet Smoka Wawelskiego, nawiedzając miejsca święte i śledząc dawnych drukarzy, po centrum i rubieżach Nowej Huty, w zieleni, od księgarni do księgarni i od kina do kina – tak możesz poznawać miasto z Kraków Travel! Wśród ponad 40 tematycznych tras indywidualnego zwiedzania w naszym serwisie każdy znajdzie interesującą propozycję dla siebie. Warto zwrócić szczególną uwagę na wiosenną nowość: trasę „Na tropie street artu”!.

 

Kraków oczami mieszkańców – wystawa fotografii

Podczas majowych spacerów koniecznie wybierzcie się w okolice wzgórza wawelskiego – u jego stóp od 1 do 14 maja udostępniona zostanie wystawa przedstawiające niezwykłe miejsca w Krakowie, które wytropili i sfotografowali sami mieszkańcy! Na dziesięciu wyłonionych w konkursie zdjęciach zobaczymy miasto z ich osobistej perspektywy: będą to zarówno te dobrze już znane obiekty i widoki, jak i te zupełnie nieznane, ukryte w osiedlowych uliczkach, zasłonięte koronami drzew, popularne i zapomniane, dziwne i zaskakujące, całkiem nowe i takie, które mijamy codziennie. To wspaniały sposób, by podczas niedzielnego spaceru, sącząc kawę, obejrzeć krakowskie zakamarki uwiecznione na inspirujących fotografiach.

 

Szczegóły kolejnych atrakcji w ramach akcji BTSM będą dostępne już wkrótce.

Aktualne informacje:

Fb projektu: facebook.com/badzturysta

IG projektu: instagram.com/badzturysta

 

Chcecie poczuć Kraków razem z KBF? Koniecznie wpisujcie przy swoich zdjęciach i relacjach robionych podczas proponowanych przez KBF aktywności hasztagi: #badzturysta #badzturystawswoimmiescie #poczujkrakow. Niech wszyscy zobaczą, że w poszukiwaniu cudownych turystycznych wrażeń wcale nie trzeba udawać się w daleką podróż, bo Kraków jest piękny i tyle w nim jeszcze do odkrycia!